Tarihçe

Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur.

2002 yılından bu yana DorukNet tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Altın Örümcek Web Ödülleri
Organizasyonu’nda, web ve internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında uzman ve tecrübeli jüri üyeleri, her sene Türkiye’de gerçekleştirilen başarılı projeleri belirlemektedir.

İş ve günlük hayatımızda, her geçen gün çok daha önemli ve vazgeçilmez bir konuma sahip olan internetin
gelişimine paralel olarak, Altın Örümcek Web Ödülleri, her sene pek çok farklı kategoride web sitesini
ödüllendirmektedir.

Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyonu halk oylamasında, organizasyonunun heyecanını tüm internet
kullanıcıları ile paylaşarak, konuya merak uyandırmayı ve aktif olarak katılımlarını sağlamaktadır..

Altın Örümcek Ödülleri

Altın Örümcek jüri üyeleri, “En İyi Web Sitesi” ile “Kategori” bazında en iyi web sitelerini belirler.

Değerlendirmeler sonucu en yüksek puanı alan web sitesine “En İyi Web Sitesi” ödülü verilecektir. Her kategoride, en başarılı tek bir web sitesi ödüllendirilirken, ilgili kategorilerde en başarılı ilk 3 web sitesi belirlenecektir.

Altın Örümcek organizasyonu, final değerlendirmelerine geçme ön koşulunu sağlayamayan web siteleri olması durumunda, ilgili kategori(ler)de ödül vermeme hakkını saklı tutar.

Ajans Başarı Ödülleri

Altın Örümcek jüri üyeleri tarafından, ödüle layık bulunan web sitelerinin sahiplerinin yanında, ayrıca ödüle layık bulunan web sitelerini üreten veya tasarlayan ajanslara da ödül verilecektir. Herhangi bir kategoride en iyi web sitesi seçilen sitenin uygulamasını gerçekleştiren reklam ajansı, interaktif ajans ya da web tasarımı şirketlerine bu ödül verilecektir. Ödüle hak kazanılabilmesi için, ilgili kurumun web sitesinin meydana gelmesi ve/veya işletilmesinden sorumlu ana kurum olması gerekmektedir. Herhangi bir web sitesinin küçük bir bölümü ile ilgili uygulama gerçekleştiren kurumlara, bu ödül verilmeyecektir. 2002 senesinden bu yana geleneksel hale gelerek her sene düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, geçmiş senelerde ödüle layık bulunan siteleri incelemek için tıklayınız.